Poprzez skały bliżej natury

Tworzenie krajobrazu ze skał tworzy niepowtarzalną indywidualność na podwórku lub w ogrodzie. Istnieje wiele kamieni do wyboru w różnych kolorach, kształtach i rozmiarach – wyczerpanie pomysłów na krajobrazy wykorzystujące ten element jest prawie niemożliwe. Poszczególne elementy skał mogą dodać naturalny szczegół do ogrodu i może wywoływać to wiele skutków oraz po prostu czują się w subtelny sposób bliżej natury.


Skały są elementami ogrodu – to odnosi się do wszystkich elementów krajobrazu, które nie są roślinami. Rośliny zidentyfikowane są w inny sposób. Jest zrozumiałe, dlaczego skały zwane są twardym elementem ogrodów – ponieważ choćby temu że nie da się ich przesuwać za pomocą wiatru. Zatem, należy umieścić swoje skały, gdzie jest spory dopływ powietrza, który mógłby narazić rośliny na zbyt intensywne kołysanie. Ponieważ prawdziwe skały to materiały stałe, mogą być używane w różny sposób i bezpiecznie – np. super to działa jako wsparcie dla roślin choć nie dla wszystkich jest to zbyt oczywiste. Należy jednak pamiętać, że są fake skały i prawdziwe.


Ogólnie rzecz biorąc, prawdziwe skały są podzielone na trzy rodzaje według geologa. Są to skały magmowe, skały osadowe i metamorficzne. Skały magmowe są bardziej krystaliczne, z gładką powierzchnią i szklistym wykończeniem. Skały magmowe są najlepsze, jeśli chcesz czuć się z klasą i nieco mistycznym doświadczenie. Skały osadowe są zwykle ziarniste i jest to dość ryzykowny typ. Skały metamorficzne są połączeniem skał magmowych i osadowych skał uformowanych w jedną z powodu ciepła lub ciśnienia – skały te są idealne dla tych o mieszanej osobowości. Sztuczne skały są lżejsze i mogą być dostosowywane w zależności od tego, jak chcesz to zrobiło. Zazwyczaj są one idealne, jeśli masz już ścisłe oczekiwanie co do tego jak Twój ogród powinien wyglądać. Fałszywe fake skały to są te lżejsze, ponieważ są puste w środku.


Nie ograniczaj się do myślenia o skałach jako o skałach. Musisz myśleć poza pole, gdy chcesz przejść do tworzenia krajobrazu za pomocą skał. Na przykład, małe czerwone i okrągłe można wykorzystać jako ozdobę specjalną. Ta mała skała może inspirować do tworzenia krajobrazu podobnego do gniazda. Ogromny głaz jest nie tylko wielkim głazem czy rzeczą która wygląda dość bezużytecznie – może umieścić go dla funkcji oparcia się czy też można przecież na nim usiąść. Jak już mówimy o tym bloku to co zrobić jeśli jest pełen licznych drobnych wgnieceń i dziur? Może być stosowany do montażu roślin lub coś w tym rodzaju.


Gdy marzy ci się stworzenie krajobrazu ze skał, rodzaj formacji skalnej i dobranie jej odpowiednich typów do osobowości i funkcjonalności nie są jedyną rzeczą, którą należy rozważyć. Patrz na to, że elementy krajobrazu muszą osiągnąć coś takiego jak równowaga, muszą to być skały które wzajemnie się uzupełniają. Rozważmy że czujesz, że wiesz już czego chcesz ze swojego ogrodu. Ile jesteś skłonny wydać?


Pomyśl o tym jaki ma być ogólny efekt, który chcesz czuć po zaprojektowaniu swojego krajobrazu. Małe, w kształcie palm z nich mogą przywrócić wspomnienia z dzieciństwa – wyzwalanie dawnych czasów, kiedy rzucanie się kamieniami była to świetna zabawa. Kamienie z dodatkiem ostrych krawędzi sprawia, że jesteś bardziej uważny, ponieważ te rodzaje skał wskazują na niebezpieczeństwo, trzeba uważać, aby nie dać się skrzywdzić w ten sposób idąc w górę.

Jak widać skały, głazy, kamienie mogą być znacznie czymś więcej niż tylko tym jak je interpretujesz – gdy sobie o nich zwyczajnie myślisz.

Dodaj komentarz