Meble ogrodowe

meble-ogrodowe_1517894Słoneczna pora letnia sprzyja przebywaniu w ogrodzie. Ogrody i małe ogródki nie mogłyby spełniać swojej funkcji, jaką jest wypoczynek na świeżym powietrzu, gdyby nie meble ogrodowe. Tradycyjny zestaw mebli ogrodowych to stolik i krzesła, w zależności od ilości osób są to zestawy na dwie lub większą liczbę osób.
Do tego zestawu w zależności od potrzeb i kombinacji można dodać: ławkę, huśtawkę ogrodową, leżaki, parasole i pawilony ogrodowe.
Obecnie mamy na rynku szeroki asortyment tworzyw i materiałów z jakich są wykonane. Możemy wybrać meble plastikowe, drewniane, metalowe, w zależności od indywidualnych upodobań. Plastikowe stoły i krzesła są łatwe w utrzymaniu, trwałe i odporne na działanie zewnętrznych warunków atmosferycznych.
Drewniane meble ogrodowe są również trwałe, ponieważ stosowane środki konserwujące doskonale sprawdzają się w każdych warunkach pogodowych. Krzesła drewniane mogą mieć dodatkowo funkcję rozkładania i są to tak zwane krzesła pozycyjne. Meble metalowe są wygodne, mocne, trwałe i odporne na warunki zewnętrzne. Meble te mają niejednokrotnie ciekawe niepowtarzalne wzornictwo. Huśtawka sprawdza się w ogrodzie zawsze tam, gdzie są dzieci, a i dorośli chętnie korzystają z tego rodzaju mebli ogrodowych.
Możemy także, jeżeli pozwalają na to warunki zawiesić hamak. Leżaki są wykorzystywane szczególnie chętnie w słoneczne dni podczas kąpieli słonecznych. Parasole i pawilony ogrodowe są niezastąpione wszędzie tam, gdzie nie mamy w ogrodzie żadnego zacienionego miejsca, a przebywanie na pełnym słońcu staje się znużeniem. Parasole mogą być stojące jak i wiszące z możliwością zmiany kąta nachylenia, sprzedawane są w zestawie z podstawą plastikową bądź granitową.
Pawilony ogrodowe są bardzo praktyczne, w słoneczny dzień zapewnią schronienie przed nadmiernym słońcem. W dzień ze zmienną deszczową pogodą można nie przerywając spotkania nadal je kontynuować. Natomiast podczas wietrznej pogody można znaleźć schronienie przed podmuchami wiatru.
Całości dopełnią miękkie i praktyczne poduszki ogrodowe o bogatej kolorystyce i formie. Łatwo dają się zakładać i zdejmować, mają dodatkowo wiązania, które zapewniają komfort siedzenia i wypoczynku. Wieczorem sprawdzą się lampiony i lampy solarne.
Lampy, kamienie czy girlandy solarne są świetnym rozwiązaniem problemu oświetlenia wieczorem, bez konieczności instalowania kosztownych i pracochłonnych przewodów elektrycznych. Doskonale oświetlą alejki i rabaty kwiatowe, tarasy i miejsca spotkań w ogrodzie.
Aby meble ogrodowe służyły nam przez długi czas możemy dodatkowo zakupić pokrowce na meble o różnej wielkości. Uchroni nas to przed każdorazowym chowaniem mebli ogrodowych przed opadami deszczu. Natomiast bardzo praktyczne plastikowe skrzynie możemy wykorzystać na poduszki ogrodowe jak i inne akcesoria ogrodowe.
Mając ogromny wybór mebli ogrodowych i wszelkich dodatków powinniśmy pamiętać, żeby zaprojektować nasz ogród w taki sposób, aby wszystko ze sobą współgrało oraz zachęcało nas i naszych bliskich do przebywania na świeżym powietrzu.